Rychlost útoku

Rychlost útoku (zkráceně RP) zvyšuje rychlost úderů, což je velmi užitečné pro boj s velkým počtem nepřátel a včetně boje proti hráčům. Nejvíce toho využívají Válečníci zaměření na boj na tělo.
Každá postava začíná s rychlostí útoku na hodnotě 100. Maximálně může dosáhnout rychlosti útoku hodnoty 200. Její hodnotu najdete v informacích o postavě (zkratka C).
Rychlost útoku je možné zvýšit několika způsoby:

Dočasné zvýšení

 • Pozadí.png
  Zelený lektvar (V).png
  Zelený lektvar - Tyto lektvary jsou volně k získání ve hře a zvýší vaši rychlost útoku o 10 (M), 20 (S) nebo 30 (V) a to na 10 minut.
 • Pozadí.png
  Elixír útoku +10.png
  Elixíry útoku - Tyto lektvary lze získat v Item-Shopu. Zvyšují rychlost útoku na 30 minut o 10% (33 DM) nebo o 15% (19 DM).
 • Pozadí.png
  Amur bílý-gril.png
  Grilovaný amur bílý - Pokud chytnete tuto rybu a podaří se vám ji ugrilovat, tak po jejím použití se vám zvedne rychlost útoku o 20 na 10 minut.
 • Pozadí.png
  Voda Hwal.png
  Voda Hwal - Od úrovně 52vám zvýší rychlost úroku od 3 na 3 minuty.
 • Pozadí.png
  Žlutá rosa.png
  Žlutá rosa - Od úrovně 55 vám přidá 2-8% na 1-10 minut.
 • Pozadí.png
  Prsten půlměsíce.png
  Speciální prsteny - Po omezenou dobu se v Item-Shopu objevují speciální prsteny (např. Prsten půlměsíce, Prsten radosti) a nebo Lízátko, které mimo jiné dávají i 20% rychlost kouzla na 7 dní za 150 DM.
 • Bojové zuření-P.png Bojové zuření - Tímto kouzlem disponují Válečníci a je to jediné kouzlo, které zvyšuje rychlost útoku o 62% na 172 vteřin (na P).
 • Urči zuřivce.png Zuřivec - Pokud jste ve skupině, kde velitel skupiny má Vedení minimálně na stupni M1, tak vám může dát tuto schopnost, který vám zvýší rychlost útoku 3-7, podle stupni Vedení.
 • Zrychlení.png Zrychlení - Schopnost cechu, která může vaši rychlost útoku zvednout o 4,8% až 30% na 8 minut, ale pouze během války.


pozn. Zelený lektvar a Grilovaný amur bílý nejdou kombinovat a ten předmět, který bude použit jako druhý, vymaže efekt toho prvního.

Trvalé zvýšení

 • Pozadí.png
  Pozadí.png
  Meč.png
  ve zbrani - Každá zbraň má rychlost útoku 15-30% a u každé zbraně je jiná. U některých zbraní od úrovně 65 a více se rychlost útoku může zvyšovat společně se stupněm zbraně. Například u epických zbraní se zvyšuje od minimálních 15% (+0) až na 30% (+9).
 • Pozadí.png
  Náramek z bílého zlata.png
  Náramky - Stejně jako zbraně, tak i náramky přidávají různou rychlost útoku a to v závislosti na jejich stupni. Mohou přidávat od 1% až po 15%.
 • Pozadí.png
  Mramor požehnání.png
  Bonus - Může se nacházet buď v botách nebo v přilbě a to až 8%.
 • Biologický výzkum 2 a 6 - Po jeho splnění se vám rychlost útoku zvýší trvale o 5% a 6%.


pozn. Efekt zvýšení rychlosti útoku funguje jen tehdy, máte-li nasazený předmět s tímto bonusem.

Rychlost útoku v proměně

Rychlost útoku v proměně je také velmi důležitá věc, jelikož potřebujete protivníka co nejrychleji zabít. Nejenže můžete použít zvýšení rychlosti útoku pomocí lektvarů, schopností a předmětů, ale každá

Pozadí.png
Kulička proměny.png

Kulička proměny vám může zvýšit rychlost útoku. Obecně nejrychlejší útoku mají proměny na pavouky jako je Pavouček, Jedovatý pavouk atd. včetně Malého jedovatého pavouka. Dále jsou velmi oblíbené proměny Divoký poddaný a Silný divoký poddaný, dále všichni vlci z Pyungmoo, Joanu a Yonganu kromě Mu-Ranga a Cung-Monka.

Další proměny už jsou obvykle pomalejší. Nejpomalejší jsou obvykle proměny na opice a to z jakékoliv Opičí jeskyně.

Negativní efekt u Šamanů

Ve hře se momentálně nachází chyba, která omezuje šamany a to oba typy. V případě, že se jejich rychlost útoku dostane přes hodnotu 148, tak v případě, že budou bojovat na koni, tak se budou trefovat pouze polovinou seků.

Chyba ještě nebyla odstraněna, ale šamany velmi omezuje, takže doporučujeme dávat si na to pozor.