Všeobecné informace o dovednostech

Obecně

Dovednosti jsou zvláštní schopnosti postavy. Na úrovni 5 si můžete vybrat svou specializaci a tak vkládat body do schopností. Na úrovni 5 tak dostanete čtyři body doveností, s každým dalším levelem dostáváte po jednom bodu. Jakmile budete mít přidělen alespoň jeden bod v dovednosti, můžete ji přetáhnou dopoli rychlého přístupu a pak používat s klávesami 1-4 a F1-F4. Nebo na ni můžete kliknout pravým tlačítkem myši.

Nekteré dovednosti můžou být taky dány na levé či pravé tlačítko myši.

Na použití jakékoli schopnosti potřebujete manu (MB), kolik jí budete potřebovat záleží na levelu schopnosti. Pro znovu použití té dané schopnosti však musíte vyčkat určitou dobu a pokud nemáte manu, musíte počkat než se vám dobyje ta. Také čím vyšší level schopnosti, tím víc skody naděláte a pokud má vaše schopnost nějaký bonus tak ten taky stoupá.

Level schopností

Jsou 4 druhy levelu schopností:

Normální (Level 1 - 20)
Mistr (Level M1 - M10, M = Meister)
Velký mistr (Level G1 - G10, G = Großmeister)
Perfektní mistr (Level P, P = Perfekter Meisterlevel)

Normální schopností se zvyšuje přidáváním dovednostních bodů. Jakmile člověk dosáhne levelu 16, pak je tady určitá čance, že po přidání bodu (tedy na 17 level) přeskočí dovednost na Mistr (na M1). Nejpozději dovednost přeskočí z 20 levelu (tedy přidáním bodu na 21 level. Chceteli získat všechny dovednosti vašeho charakteru je dobré, když dovednost přeskočí už na 17 levelu.

Mistr tedy M se trénuje čtením knih schopností nebo jen knih (kniha schopností xyz a kniha xyz). U této schopnosti je psáno, že může přeskočit z M7 - M10. Bohužel nepřeskočí. Každá schopnost se musí dotáhnout na M10 a z ní na G (ještě nikomu nepřeskočila z M7, M8, M9).

Velký mistr tedy G se trénuje "čtěním" kamenů duše (jen kámen duše, žádný kámen duše xyz). Jako každá schopnost má psáno, že může přeskočiz z G7 - G10, ale jako schopnosti na M přeskakuje z G10 (také ještě nikomu nepřeskočila dříve).

Perfektní mistr tedy P je maximum schopnosti a nijak se netrénuje ;).

Co když nepřeskočí ze 17?

Tady máte na výběr ze tří možností:

 • Restartovat schopnosti (jen do levelu 30)
  Pokud zkoušíte tuto možnost musíte zajít za stařenkou a říct jí ať vám restartuje schopnosti. Ale jak už to v dnešních dobách bývá nic není zadarmo. Tento restart si budete muset zaplatit... Tento zpusob restartuje všechny schopnosti a můžete si také vybrat jinou dovednost (ale nemusíte).
  Více informací zde.
 • Pás zapomnění - další způsob restartu
  Jsou to knihy jménem [název schopnosti] pás zapomenutí. Tento způsob umožní odebrat jeden bod schopnosti a přidělit ho jinam. Zase ale. Ale jej používa jen na schopnosti, které už nejsou na M.
 • Reset schopností - (Item-Shop) poslední zpusob jak restartovat schopnost/ti.
  Tento předmět dostanete jedině když ho koupíte přes Item-Shop. Tento reset vám restartuje celou schopnost i pokud je na M nebo G. Pozor! Restartuje schopnost, ale vezme vám body a načtené knihy (kameny duše). Následně vám vrátí jen 17 bodů. Čili pokud vám schopnost přeskočila přidáním 20.bodu a vy takto restartujete schopnost ztratíte 3 body!

Čtení knih / Technologický strom

Pokud už máte schopnost na M, musíte ji vylepšovat pomocí knih schopností nebo knih a také budete potřebovat 20.000 BZK.

Pokud čtete knihy schopností, tak ty vám vyjdou jen zřídka jelikož úspěšnost je asi 30%. Pokud čtete knihy, tak ty mají větší úspěšnost asi 40%. Nicméně pořád to jsou malá čísla a proto můžete použít - soustředěné čtení, to zvýší šanci o dvaapůl násobek. Tedy pokud použijete soustředěné čtení kniha by měla vyjít (80% je slušné číslo).

Pokud už tedy čtete nějaké knihy musíte vědět kdy vám schopnost přeskočí o úrověň výš. Každá schopnost potřebuje tolik knih jak je velká. Tedy z M1 (číslo 1) je potřeba jedna kniha na M2. Z M2 (číslo 2) na M3 jsou potřeba dvě knihy. Tak to stoupá až na 10.

Zde je poček knih které musíte přečíst - 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10=55 knih při 100% úspěšnosti. Pokud čtete knihy schopností, které mají úspěšnost cca 30% můžete se dostat až na 183 knih z M1 na G1.

Level
Počet knih
M1 -> M2
1
M2 -> M3
2
M3 -> M4
3
M4 -> M5
4
M5 -> M6
5
Level
Počet knih
M6 -> M7
6
M7 -> M8
7
M8 -> M9
8
M9 -> M10
9
M10 -> G1
10

Trénování schopností na úrovni G

K trénování schopností G je potřeba kámen duše viz. obrázek.

Použití kamenu duše vás zase bude něco stát. Bude vás to stát hodnost.

Z G1 na G2 stojí vylepšení 1000 bodů hodnosti. Každá další úroveň o 500 bodů víc. Pozor! Záporné hodnosti to mají 2x dražší a úspěšnost je jako u knihy schopností cca 30%. Jedna dobrá zpráva je ta, že na každý level je za potřebí úspěšně přečíst jen jeden kámen duše. Říká se že průměrně je zapotřebí asi 36 duší na P.

Maximální level této schopnosti je 10. Potom už stačí "přečíst" jen jeden kámen duše a máte P. P už nejde dále vylepšovat, tudíž je to maximální level všech schopností

Podívejte se také na