Obrana

Obrana snižuje poškození které obdržíte od soupeře ať už jde o hráče nebo o příšeru. Je to jedna ze základních věcí, které hráč potřebuje pro úspěšnou hru.
Každá postava začíná s obranou na 1. Její hodnotu najdete v informacích o postavě (zkratka C).

Jak se zvyšuje

Obrana se dá zvýšit několika způsoby.

Dočasné zvýšení

• Voda SamBo Voda SamBo.png - můžete ji namíchat od úrovně 48 a zvýší vám obranu o 70 na 3 minuty.
  • Bílá rosa Bílá rosa.png - Můžete ji vytvořit od úrovně 55 a zvýší vaši obranu o 40 až 200 na 1-10 minut.
  • Náhrdelník harmonie Náhrdelník harmonie.png - Pokud ho máte nasazený tak na 3 hodiny zvýší obranu vám i vašemu partnerovi.
  • Jezdecká zvířata - Některá zvířata zvyšují obranu na 5 minut o 75 (kanec), 100 (vlk) nebo 125 (tygr). Použitelná jsou od 75-85 úrovně.
  • Silné tělo Silné tělo-P.png - Tímto kouzlem disponují válečníci na mentální boj a zvyšuje jejich obranu až o 355.
  • Začarované brnění Začarované brnění-P.png - Tímto kouzlem disponují surové na magické zbraně a zvyšuje jejich obranu dle jejich inteligence.
  • Temná ochrana Temná ochrana-P.png - Tímto kouzlem disponují surové na černou magii a zvyšuje jejich obranu dle jejich inteligence.
  • Určit obránce Urči obránce.png - Tento bonus můžete dostat, pokud jste ve skupině a zakladatel skupiny má Vedení na P. Obranu zvyšuje o 42.
  • Svatá výzbroj Svatá výzbroj.png - Schopnost cechu, která zvyšuje vaši obranu o 1,4-10% na 8 minut, ale pouze během války.

Trvalé zvýšení

• Brnění Plátové brnění mnicha.png - Brnění můžete nosit už od úrovně 1. Můžou dávat 12 až 244 obrany (závisle na typu brnění a jeho stupně vylepšení). Drtivá většina brnění je omezena úrovní postavy a každé brnění je jen pro určitou rasu.
  • Štíty Černý kulatý štít.png - Všechny rasy mají stejné štíty. První štít lze nosit už od úrovně 1 a mohou dávat 3 až 163 obrany (závisle na typu štítu a jeho stupně vylepšení).
  • Přilby Helma s rohy.png - První přilbu lze nosit už také od úrovně 1 a přidávají obranu 5 až 99 (závisle na typu přilby a jejího stupně vylepšení).Přilby jsou pro každou rasu jiné.
  • Boty Boty krále rybářů.png - Boty přidávají poměrně málo obrany. První boty můžete nosit od úrovně 1 a mohou přidávat 1 až 30 obrany (závisle na typu bot a jejich stupně vylepšení). Všechny rasy mají boty stejné.
  • Kámen ochrany Kámen ochrany.png - Pokud si tento kámen přidáte do brnění, tak vaši obranu zvedne o 2 až 15 (závisle na stupni kamene).
  • Vitalita - Každý bod do vitality vám přidá 1 obranu. Můžete ji zvyšovat několika způsoby. Buď do ní budete přidávat body, vždy když uděláte 25 nebo 50 nebo 75% zkušeností nebo pomocí některých náušnic a nebo pomocí bonusů ve zbrani nebo štítu, případně ještě na koni a to až od 36.
  • Úroveň postavy - Za každou dosaženou úroveň dostáváte 1 bod obrany.
  • Biologické úkoly - Některé z těchto úkolů mají mezi odměnami obranu. Konkrétně Biologický výzkum 3 (60 obrany), Seon-Pyeongův výzkum 1 (120 obrany) a Seon-Pyeongův výzkum 2 (140 obrany).

Obrana v praxi

• Každý 1 bod obrany sníží poškození, které utržíte od soupeře.

V praxi: Pokud máte 100 obrany a soupeřova hodnota útoku je 150, tak utržíte pouze 50 poškození.

• Pokud máte obranu větší než soupeřův útok, tak utržíte pouze 1 až 5 poškození a to i v případě, že je vaše obrana mnohonásobně větší. Neplatí to ale pro Schopnosti soupeře. Pokud máte obranu větší než hodnota útoku Schopnosti soupeře, tak vám neubere nic.

V praxi: Pokud máte 500 obrany a soupeřova hodnota útoku je 150, tak utržíte pouze 1-5 poškození pokud do vás seká, použije-li ale nějakou schopnost, jejíž hodnota útoku je 350, tak neutržíte nic.

Pokud má soupeř průnik, mohou nastat dvě situace, podle toho, jakou má soupeř hodnotu útoku.

• Pokud má soupeř hodnotu útoku vyšší než vaše obrana, tak se k jeho poškození přičte vaše obrana a ubere vám o to víc.

V praxi: Vy máte 500 obrany, soupeřova hodnota útoku je 700, ubírá vám tedy po 200, když mu ale vyjde průnik, tak utržíte 700 poškození, protože se k těm 200 přičetla vaše obrana.

• Pokud má soupeř nižší hodnotu útoku než vaše obrana, tak vám v případě průniku ubere poškození rovnajícímu se vaší obraně.

V praxi: Pokud máte 500 obrany a soupeřova hodnota útoku je 300, tak v případě průniku utržíte 500 poškození.