Seznam koňských úkolů

Kůň je neopomenutelná součást hry. Pomáhá Vám rychleji se přemisťovat ve hře. Navíc je dobrým pomocníkem v boji, například při ničení metinů, výrazně totiž zvedá staty pohyblivosti (POH) a síly (SIL) (více zde).

Pro zdokonalování koně musíte plnit koňské úkoly (takzvané kvalifikační zkoušky). Ty Vám zadá Pacholek v případě, že vlastníte koňskou medaili a máte pro to vhodnou úroveň. Malá záludnost je, že u úkolů koně na 1., 11. a 21. úroveň Vám Pacholek v případě neuspěšného pokusu sebere Vaši medaili. U jiných úrovní prostě jen kvalifikační zkoušku neuzná a můžete ji dělat znova. Koňské úkoly jsou uvedeny v následujících tabulkách.

Kůň pro začátečníky

Získání

Úroveň koně Úroveň hráče Úkol Odměna
1 25 a více Pro získání začátečnického koně Vám dá Pacholek úkol zabít 20 Divokých lukostřelců během 30 minut. Obrázek koně.png Obrázek koně

Rady, tipy triky

Tento úkol je vcelku lehký. Nicméně, pokud nechcete zbytečně pobíhat po mapě a hledat lukostřelce nebo děláte koně pro svého buffíka (šamana), který má většinou velmi podprůměrné vybavení pro boj, pak je ideální jít na tento úkol přes Metin žárlivosti. Ten vetšinou vyvolá i 20 těchto příšer najednou. Proto je nemusíte složitě hledat. Případně děláte-li koníka pro buffíka nebo něco slabšího je ideální mlátit Metiny silnou postavou (hlavní nebo kamarád). Na tu postavu budou utočit příšery a slabá může v klidu likvidovat lukostřelce, kteří na ní zaútočí většinou, až když už jsou z poloviny mrtví. Metin má i tu výhodu, že si můžete lukostřelce předpřipravit před spuštěním úkolu a pak jen přiběhnout a zdárně ho dokončit třeba za minutu.

Vylepšování

Úroveň koně Úroveň hráče Úkol
2 - 10 25 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol projet cílovými body.

Podrobnosti

  • Úrovně koně 2-5 děláte vždy v první vesnici Vaší říše (Joan, Pyungmoo, Yongan).
    Se zvyšující se úrovní většinou přibývá bodů kterými je potřeba projet, ty jsou znázorněny na minimapě.

  • Úrovně koně 6-8 děláte buď v Údolí Seungryong nebo Poušti Yongbi, jedná se o náhodný výběr.
    Se zvyšující se úrovní většinou přibývá bodů kterými je potřeba projet, ty jsou znázorněny na minimapě.

  • Úrovně koně 9-10 děláte buď na Hoře Sohan nebo Ohnivé zemi, jedná se o náhodný výběr.
    Se zvyšující se úrovní většinou přibývá bodů kterými je potřeba projet, ty jsou znázorněny na minimapě.

  • Všechny tyto úkoly jsou velice lehké, je však třeba se obrnit a mít trpělivost, protože Pacholek mnohdy úkol neuzná, takže ho musíte dělat na několikrát. Důležité bývá u těchto úkolů nesesednout z koně v tomhle případě ne jen, že Vám Pacholek automaticky úkol neuzná, ale budete muset na stejný úkol čekat další den.

Kůň pro pokročilé

Získání

Úroveň koně Úroveň hráče Úkol Odměna
11 35 a více Pro získání pokročilého koně Vám dá Pacholek úkol zabít 100 lukostřelců během 30 minut, počítají se Hadí lukostřeleci i Štíří lukostřeleci. Zbrojní kniha koní.png Zbrojní kniha koní

Rady, tipy triky

Většina hráčů plní tento úkol v Poušti Yongbi, kde prostě hledají a zabíjejí lukostřelce. Zajímavá alternativa je dělat tento úkol přes Metin stínu. Tento styl má opět mnoho výhod, protože tento metin se vyskytuje často v okolí vstupu do Chrámu Hwang v Údolí Seungryong, kde na jednom kanálu bývají 2-3 tyto metiny ve velice malé lokaci a jeden tento metin vyvolá zhruba 20-25 lukostřelců, takže na úspěšné splnění úkolu většinou stačí rozbít 5 těchto metinů.
Pokud se však rozhodnete plnit tento úkol v Poušti Yongbi, zajděte do centrální oázy (zhruba střed mapy) eventuelně jezděte okolo oázy. V oáze se však lukostřelci vyskytují v četných skupinkách. Ale pozor! Ve skupince se může objevit i Pouštní bandita nebo se v oáze může nacházet Velká pouštní želva. Je tedy dobré nechat tam napřed dojet hráče, kteří Vám s úkolem pomohou, aby celé místo zkontrolovali.

Samotná akce většinou probíhá tak, že se všichni hráči srazí před zahájením úkolu a utvoří skupinku, ideální je udělat skupinky na každém kanálu, protože 5 metinů na jednom kanále nenajdete, takže chcete-li bezpečně a rychle splnit je dobré kanály měnit a předpřipravené skupinky Vám ušetří čas, který by jste museli věnovat opětovnému hledání a nabírání společníků. Máte-li utvořené skupinky vydají se Vaši společníci před chrám, tam projedou všechny kanály a poradí Vám, který je nejideálnější. Pak buď zahajíte úkol nebo necháte společníky předpřipravit (vyvolat z metinu) lukostřelce, při počtu 3 metinů na kanál můžou předpřipravit 60-75 lukostřelců ještě před zahájením úkolu, pak prostě jen změníte kanál, takže zabití 100 lukostřelců je práce na 5 minut, pakliže Vás tam nikdo neotravuje. Tento styl je velice rychlý a vhodný i když nemáte zrovna online dost přátel, prakticky Vám stačí na udělání pokročilého koně 1 hráč ve skupince (ten zabijí lukostřelce), hráč bijící metin ani nemusí být s Vámi ve skupince, takže jde využít přátele s vysokou úrovní, které by jste jinak nemohli zapojit. Při této variantě potřebujete vlastně jen 2 kolegy na úkol, dle vlastní zkušenosti jde stihnout do 15 minut.

Důležité je aby lukostřelci nepadli s rozbitím metinu, takto padlí lukostřelci se Vám nezapočítají.

Vylepšování

Úroveň koně Úroveň hráče Úkol
12 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 5x Boa.
13 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 5x Chuonga.
14 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 10x Silného orčího generála.
15 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 10x Černého orka.
16 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 10x Tmavého mučitele.
17 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 10x Spárovatého jedovatého pavouka.
18 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 20x Pouštního banditu.
19 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 10x Ledového golema.
20 35 a více Pro zvýšení úrovně Vašeho koně Vám dá Pacholek za úkol zabít 20x Bojového tygra.

Podrobnosti

Kůň pro experty

Získání

Úroveň koně Úroveň hráče Úkol Odměna
21 50 a více Pro získání expertního koně Vám dá Pacholek úkol zabít 300 Lukostřeleců démonů během 30 minut. Vojenská kniha koní.png Vojenská kniha koní

Rady, tipy triky

Opět vcelku lehký úkol. Vhodné je zase utvořit skupinku na každém kanále, kolegové vyjedou napřed a až u věže Vám dají vědět, který kanál je volný = vhodný pro plnění tohoto úkolu.


22. - 30. úroveň koně není v současné době implementována na žádném oficiálním serveru.

Viz také